Baschet: CS Rapid București-CSM Satu Mare 50-47

Baschet

Echipa de baschet a CSM Satu Mare a pierdut azi, 11 noiembrie, în meciul jucat împotriva CS Rapid București, scor 50 la 47. La pauză tabela de marcaj arăta scorul de 29 la 21, în favoarea gazdelor.

Meciul a contat pentru etapa a X-a a Ligii Naționale la baschet feminin.

Pe sferturi, scorul partidei CS Rapid București-CSM Satu Mare se prezintă astfel: 15-10, 14-11, 6-17 și 15-9.

Pentru CSM Satu Mare au marcat: Vilcinschi (15 puncte), Voica (14), Chițanu (10), Badi (5) și Bolba (3).

În etapa a XI-a, CSM Satu Mare va primi vizita echipei din Alba Iulia. Meciul se va juca în data de 29 noiembrie.

Până atunci, echipa noastră va juca pe teren propriu, în data de 20 noiembrie cu Olimpia Brașov, într-un meci restant din etapa a V-a.