Teodora Șofran, locul I în cadrul Circuitului Internațional „Fülöp Mihály”

Teodora Sofran

Teodora Șofran de la CS Satu Mare a câștigat cea de-a doua etapă a Circuitului Internațional „Fülöp Mihály” la floretă feminin U 14. Competiția a avut loc duminică, 8 noiembrie, la Szigetszentmiklós (Ungaria), la categoriile U 11 și U 14 la feminin și masculin.

La turneu au participat 102 sportivi din Ungaria, România, Slovacia, Ucraina și Serbia. Țara noastră a fost reprezentată de 12 sportivi de la CS Satu Mare. Cel mai bun rezultat al delegației a fost obținut de către Teodora Șofran, care s-a clasat pe locul I în proba feminină U 14.

În continuare vă prezentăm rezultatele floretiștilor români obținute în cadrul competiției din Ungaria:

Feminin U 14:

Locul I

Teodora Șofran

Locul V

Melissa Korossy. Teodora Turdean – locul 12, Cristina Anderco – locul 18, Diana Șuta – locul 20.

Masculin U 14: Lucas Serghie – locul 37, Daniel Gabor – locul 38, Enoch Gabor – locul 39. Masculin U 11: Răzvan Nojea – locul 6, Nicolas Pop – locul 9, Matei Serghie – locul 18, Mark Simon – locul 22.