Fotbal: FCM Baia Mare-FC Olimpia Satu Mare 1-1

fotbal

Derby-ul dintre FC Olimpia Satu Mare și FCM Baia Mare s-a terminat la egalitate, scor 1-1. Meciul s-a jucat azi, 7 noiembrie de la ora 11.00 pe stadionul „Viorel Mateianu” din Baia Mare. Partida a contat pentru etapa a 12-a, Seria a II-a, Liga a II-a la fotbal.

Scorul a fost deschis în minutul 2 de Munteanu. Jucătorul Olimpiei Satu Mare a profitat de o nesincronizare între Lupu și Ormenișan și a trimis balonul în poarta băimărenilor. Golul egalizator vine în minutul 16 al partidei. Silviu Balaure restabilește egalitatea cu un șut de la 6 metri, după centrarea lui Păcurar.

Pentru Olimpia Satu Mare au jucat: Băican – Ciul, Tătaru, Heil, Iuhas, Takacs, Chivari, D. Muntean, Villand, Sălăgeanu și Al. Boştină. Rezerve: Şuta – Faur, Bîgiu, Rus, Bura, D. Lukacs, Fl. Mureşan (Antrenor: Tiberiu Csik).

În următoarea etapă, Olimpia Satu Mare va primi miercuri, 11 noiembrie, de la ora 14.00 vizita echipei FC Caransebeș.