Fotbal: Olimpia Satu Mare-FC Brașov 1-1 (Foto)

fotbal4

fotbal5

fotbal6

fotbal7

Olimpia Satu Mare și FC Brașov au terminat la egalitate, în meciul jucat azi, 1 noiembrie, la Satu Mare. La pauză scorul a fost de 0-0.Partida de azi a fost transmisă în direct de Digisport și Dolce Sport.

Primul gol a fost marcat de către oaspeți în minutul 56 al partidei. Scorul a fost deschis de către Ene. Olimpia Satu Mare egalează în minutele de prelungiri prin Iuhasz. La finalul partidei, tabela de marcaj arăta scorul de 1-1.

Pentru Olimpia Satu Mare au jucat: Olimpia: Şuta – D. Muntean, Heil, I. Tătaru, Iuhas (cpt.) – Takacs, Chivari, Villand, Selagea – Bîgiu și Bg. Faur. Rezerve: Suciu – Sălăgeanu, Al. Boştină, Ciul, D. Lukacs, R. Rus și Fl. Mureşan. Antrenor: Tiberiu Csik.

Partida a fost arbitrată de către Adrian Illyes din Ploiești, acesta avându-i ca asistenți pe Ionel Valentin Dumitru (Gherghița) și Jozsef Peter (Sfântu Gheorghe).

În următoarea etapă, Olimpia Satu Mare va întâlni în deplasare, FC Baia Mare. Partida se va juca sâmbătă, 7 noiembrie, de la ora 11.00.