CSM Satu Mare s-a clasat pe locul III la concursul de natație „Cupa Salina Turda”

inot

În perioada 17-18 octombrie, înotătorii de la CSM Satu Mare au participat la „Cupa Salina Turda”, competiție la care au cucerit 64 de medalii (zece de aur, 29 argint și 25 de bronz). La finalul concursului, după adunarea punctajului, CSM Satu Mare s-a clasat pe locul III.

La competiție au participat peste 200 de sportivi de la 19 cluburi de natație din țară. Ștafeta sătmăreană (4×50 m liber) formată din Cătălin Moșneguțu, Riedl Serli Tibor, Bianca David și Ariana Pop a reușit să se claseze pe locul II, primind medalia de argint și cupa.

În continuare vă prezentăm rezultatele obținute de înotătorii sătmăreni:

Cătălin Moșneguțu:

Locul 3 la 100 m fluture; locul 2 la 50 m liber; locul 3 la 100 m spate; locul 3 la 50 m fluture; locul 2 la 100 m liber; locul 4 la 100 m bras; locul 3 la 200 m liber; locul 3 la 200 m mixt

Ariana Pop

Locul 2 la 100 m fluture; locul 3 la 50 m liber; locul 4 la 100 m spate; locul 1 la 50 m fluture; locul 3 la 100 m liber; locul 3 la 200 m liber;

Luca Tătar

Locul 1 la 50 m liber; locul 2 la 50 m fluture; locul 1 la 100 m liber; locul 1 la 50 m spate; locul 2 la 50 m bras;

Szelmenczi Zalan

Locul 3 la 50 m liber; locul 6 la 50 m fluture; locul 6 la 100 m liber; locul 2 la 50 m bras;

Adam Mihalku

Locul 3 la 50 m spate; locul 6 la 50 m bras;

Matei Pop

Locul 6 la 50 m bras;

Luca Simon

Locul 6 la 50 m liber; locul 3 la 100 m spate; locul 2 la 50 m fluture; locul 5 la 100 m liber; locul 2 la 50 m spate; locul 4 la 100 m bras; locul 4 la 200 m liber; locul 6 la 50 m bras;

Riedl Serli Tibor

Locul 2 la 50 m liber; locul 2 la 100 m spate; locul 3 la 50 m fluture;locul 2 la 100 m liber;locul 3 la 100 m bras; locul 2 la 200 m liber; locul 2 la 200 m mixt; Locul 3 la 100 m fluture;

Darius Soponar

Locul 4 la 100 m fluture; locul 5 la 50 m liber; locul 4 la 100 m spate; locul 5 la 50 m fluture; locul 4 la 100 m liber; locul 2 la 100 m bras; locul 4 la 200 m liber; locul 3 la 200 m mixt;

Alexandra Gătina

Locul 6 la 100 m spate; locul 6 la 50 m spate; locul 5 la 200 m liber; locul 6 la 50 m bras;

Andra Maria Beliga

Locul 5 la 50 m liber; locul 2 la 100 m spate; locul 5 la 50 m fluture; locul 4 la 100 m liber; locul 4 la 50 m spate; locul 3 la 100 m bras; locul 4 la 200 m liber; locul 3 la 50 m bras;

Alexandra Grigoriu

Locul 4 la 50 m liber; locu 2 la 100 m spate; locul 6 la 50 m fluture; locul 3 la 100 m liber; locul 2 la 100 m bras; locul 2 la 200 m liber; locul 6 la 200 m mixt; Locul 3 la 100 m fluture;

Maria Chifor

Locul 4 la 50 m liber; locul 4 la 50 m fluture; locul 2 la 100 m liber; locul 3 la 200 m liber;

Miruna Dărăban

Nu s-a clasat in primii 6.

Oana Komiati

Locul 2 la 100 m spate; locul 2 la 100 m liber; locul 1 la 100 m bras; locul 2 la 200 m liber; locul 2 la 50 m liber;

Bianca David

Locul 5 la 50 m liber; locul 3 la 100 m spate; locul 4 la 100 m liber; locul 6 la 100 m bras; locul 6 la 200 m liber; locul 5 la 200 m mixt; Locul 6 la 100 m fluture;

Blanca Stăncioiu

Locul 4 la 100 m fluture; locul 2 la 50 m liber; locul 3 la 100 m spate; locul 4 la 50 m fluture; locul 2 la 100 m liber; locul 5 la 100 m bras; locul 3 la 200 m liber; locul 4 la 200 m mixt.

Lara Princz

Locul 1 la 50 m liber; locul 2 la 50 m fluture; locul 1 la 100 m liber; locul 2 la 50 m spate; locul 1 la 50 m bras;

Filip Grigoriu

Locul 3 la 50 m fluture; locul 4 la 100 m liber; locul 4 la 50 m spate; locul 5 la 50 m bras; locul 4 la 50 m liber,

Aron Mihalku

Locul 2 la 50 m spate; locul 2 la 50 m liber.

Szelmenczi Noel
Locul 1 la 25 m liber; locul 1 la 25 m spate.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.