Baschet: BCM Danzio Timișoara-CSM Satu Mare 97-64

baschet1

Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au pierdut azi, 10 octombrie, scor 64 la 97, în fața BCM Danzio Timișoara. Meciul s-a jucat de la ora 15.00, în Sala „Constantin Jude” din orașul de pe Bega. Partida a contat pentru etapa a III-a a Ligii Naționale la baschet feminin.

CSM Satu Mare le-a avut în 5-ul de start pe: Sonia Vilcinschi, Bianca Voica, Cristina Badi, Valentina Bolba și Anamaria Kadar.

Rezultatele pe sferturi în meciul dintre Danzio Timișoara și CSM Satu Mare se prezintă astfel: 30-17, 26-7, 17-20 și 24-20. Sătmărencele au reușit să câștige doar în sfertul III (17-20). La pauză tabela de marcaj arăta scorul de 56 la 24, în favoarea BCM Danzio Timișoara.

Pentru echipa noastră au înscris: Cristina Badi (16 puncte), Sonia Vilcinschi (16), Bianca Voica (15), Valentina Bolba (12), Eszter Kallai (3) și Anamaria Kadar (2).

Partida a fost arbitrată de Alin Dragoș și Amalia Marchiș, iar observator din partea Federației Române de Baschet a fost desemnat Alexandru Columban.