Baschet: CSM Târgoviște-CSM Satu Mare 93-34

baschet

Echipa de baschet a CSM Satu Mare a pierdut azi, 29 septembrie, scor 34-93, în fața CSM Târgoviște. Partida ce a contat pentru primul tur al Cupei României la baschet feminin din sezonul 2015-2016, s-a jucat de la ora 18.00, în Sala Sporturilor din Cetatea Chindiei.

Meciul retur va fi susținut miercuri, 30 septembrie, de la ora 12.00, tot la Târgoviște.

Pe sferturi scorul se prezentă astfel: 21-5, 27-4, 15-14 și 30-11, toate câștigate de CSM Târgoviște. La pauză scorul a fost de 48 la 9, pentru gazde.

Pentru CSM Satu Mare au marcat: Cristina Badi (8 puncte), Diana Moraru (8), Renata Szmutku (7), Sonia Vilcinschi (6), Valentina Bolba (3) și Bianca Voica (2).

Meciul a fost arbitrat de Costin Bogdănescu și Lavinia Bujor.