Careianul Paul Szilagyi, vicecampion național la tenis de masă

tenis de masa

În perioada 2-6 septembrie a avut loc finala Campionatului Național de copii 8-10 ani la tenis de masă, desfășurată la Buzău, unde au participat sportivi și cluburi din toată țara (peste 300 de copii). Paul Szilagyi a cucerit titlul de vicecampion național la individual.

Clubul elevilor TAPO Carei a participat cu Eliza Reitler, Ayana Rad, Alexandra Comiati, Czier Anita, Răzvan Costea și Paul Szilagyi (legitimat la CSS Odorheiu Secuiesc).

La această competiție echipa de fete a obținut locul 13 din 26 de echipe. La individual, Eliza Reitler s-a calificat în primii 32 iar Ayana Rad și Alexandra Comiati în primii 64 de sportivi.

Sportivul Paul Szilagyi a cucerit titlul de vicecampion național la individual, iar la echipe medalia de bronz.

În perioada 18-20 septembrie echipa Clubului Elevilor – TAPO Carei va participa la Cupa României, care se va desfășura la Bistrița.