Chindia Târgoviște-Olimpia Satu Mare: 2-0

Fotbal

Olimpia Satu Mare a pierdut azi, 12 septembrie meciul jucat în deplasare cu Chindia Târgoviște cu scorul de 2-0. Meciul a contat pentru etapa a III-a a Ligii a II-a, Seria 2 la fotbal. Partida s-a jucat de la ora 11.00 pe stadionul „Eugen Popescu” din Târgoviște.

Primul gol a fost marcat de Popa în minutul 23 al partidei după o pasă primită de la Cherchez. Cu patru minute înainte de pauză (minutul 41), Cherchez majorează scorul la 2-0, printr-un gol marcat din interiorul careului. Acesta a șutat la colțul lung al porții noastre.

Pentru Olimpia Satu Mare au jucat: Băican – Selagea, Villand, Heil, Iuhas (căpitanul echipei), D. Muntean, Chivari, Bura, Faur, Tătaru și Takacs.

Rezerve: Şuta – Cădar, Al. Boştina, Bîgiu, D. Lukacs, M. Csik și Ciul.