Handbal: CSM Satu Mare-Universitatea Cluj-Napoca 29-28

Handbal1

Handbal2

Handbal3

Handbal4

CSM Satu Mare a învins la limită Universitatea Cluj-Napoca, în prima etapă a Diviziei A la handbal masculin, scor 29-28. Meciul s-a jucat azi, 6 septembrie, de la ora 11.00, în Sala „Ecaterina Both” de pe strada Ady Endre din Satu Mare.

Cele două echipe au mers cap la cap de la începutul până la sfârșitul partidei. La pauză scorul a fost de 13 la 13.

Echipa antrenată de Nicolae Istrate s-a desprins la două puncte doar în ultimul minut al partidei, însă oaspeții au redus din handicap în ultimele secunde de joc, scorul final fiind de 29 la 28, în favoarea CSM Satu Mare.

În următoarea etapă echipa noastră va întâlni formația din Sibiu. Meciul se va juca în deplasare.

Pentru CSM Satu Mare au marcat: Ungar (10 goluri), Morar (7), Pop (5), Rogoz (4), Mateș (1), Mureșan (1) și Alisie (1).