„Zilele Orașului Satu Mare” – program complet (video)

Primarie

 

În perioada 29-31 mai, va avea loc cea de-a XIX-a ediție a „Zilelor Orașului Satu Mare”. La eveniment vor concerta trupe de top din România, precum: BUG Mafia, Holograf, Smiley&Friends, Voltaj, etc. Deschiderea oficială a „Zilelor Orașului Satu Mare” 2015 va avea loc vineri, 29 mai, la ora 18.00, la scena amplasată în Piața 25 Octombrie.

Detalii cu privire la programul „Zilelor Orașului Satu Mare” 2015 au fost oferite de către primarul Dorel Coica, în cadrul unei conferințe de presă organizate azi, 25 mai. Alături de primar, la conferința de presă au participat și șeful Biroului control comercial și autorizații de funcționare, Florin Maier și consilierul din cadrul Compartimentului evenimente, cultură, educație, sport, Natalia Covaci.

În luarea de cuvânt, primarul Dorel Coica a declarat că la „Zilele Orașului” din acest an vin cele mai puternice trupe din România, astfel că distracția este garantată.

Până în prezent și-au depus cereri 175 de agenți comercianți care doresc să-și vândă mărfurile la „Zilele Orașului”.

În continuare vă prezentăm programul detaliat al „Zilelor Oarașului Satu Mare”:

Scena I din P-ţa 25 Octombrie

Vineri 29 mai 2015

ora 18:00 – Deschidere oficială
Concert al Filarmonicii „Dinu Lipatti” şi al Coralei ,,Arhanghelii”
ora 19:00 – Spectacol pentru copii cu ,,GAŞCA ZURLI”
ora 20:00 – Concert Rafael
ora 20:15 – Concert pop-blues cu formaţia Colour Impulse
ora 20:40 – Solo chitară Alex Marian
ora 20:50 – Dans hip hop cu Crazy Dancers
ora 21:00 – Concert ,,PROCONSUL”
ora 22:00 – Concert ”VAMA”
ora 23:00 – Concert al trupei ”BUG Mafia”
ora 24:00 – DJ Party cu dj Gaby, Leviciusz, Adi Lenghel, Rhico, Pepe

Sâmbătă 30 mai 2015

ora 17:00 – Concert cu formaţia Inedit
ora 17.35 – Dans hip hop cu trupa Still
ora 17.45 – Concert folk cu Ionel Bledea, Roxana Gheorghiu, Loredana Morar şi Sorin Bălaj
ora 18.25 – Concert Melisa Ţolea
ora 18.35 – Concert Sylvie
ora 19.00 – Concert SMILEY&FRIENDS
(BAXTER, DORIAN, CABRON, SORE, ANTONIA, ALEX VELEA, SMILEY)
ora 23.00 – Concert HOLOGRAF
ora 24:00 – Foc de artificii

Duminică 31 mai 2015

Spectacole cu şi pentru copii dedicate Zilei Internaţionale a Copilului. Prezintă Ella Bela şi Ştefania Hotca

ora 10.00 – Concurs între grădiniţe “Jandarmii juniori” – Otilia Matioc/Radio Transilvania, Fundaţia Maria
ora 11.30 – Dans, balet, aerobic cu elevele Şcolii Generale “Octavian Goga” – Varga Enikő
ora 11.45 – Concert al formaţiei Inedit
ora 12.20 – Dans cu formaţia Still Junior
ora 12.30 – Cântece cu Filip Alexia Maria
ora 12.40 – Dans hip-hop cu Crazy Kids
ora 12.50 – Hermina Hotca şi Castelanii

18.00 – Concert folk cu Octavian Bud, Adina Hodişan, Georgeta Govor şi Florin Micaş
ora 19:00 – Concurs ,,MISS ZIUA ORAŞULUI 2015”; participă Black & White Angels (dans hip hop), Passion 4 Salsa (dans salsa); concert pop cu formaţia Ash ft. Elvis
ora 21:00 – Concert Keresztes Ildikó (HU)
ora 22:00 – Concert Delia
ora 23:00 – Concert al trupei “VOLTAJ”

Scena II din P-ţa Libertăţii)

Sâmbătă 30 mai 2015

Prezintă – Marius Chiș
Ora 15:00 Formatia de dansuri din Homoroade
Palatul Copiilor -dirijor Petrica Zele
Trandafirii Negrii
Dans Ucrainean
Dans Maghiar ,,Csodaszarvas’’
Dans German,,GEMANSAIME’’
Maria Tripon
Vlad Doros
Cununa Oasului-Petre si Petrica Zele
Sergiu si Dana Matosan
Scoala de arte Satu Mare prof.Chiorean Vasile
Sorin Buc
Hermina Marc
Cununita Satu Mare,Cununita Nazdravana, Leontina Dorca ,
Maria Carmen Sas ,dirijor Ionica Hainal
Cornel Borza
Marius Ciprian Pop
Sava Negreanu Brudascu

Duminică, 31 mai:

Ora 16:00 Ghita Blidar
Angela Munteanu
Andrada Barsauan
Romina Sarbe si Cristian Totpati
Georgiana Marina
Maria Petca Poptean si Magura din Tarsolt
Ionela Toma
Ansamblu Ceatara Carei
Laura Bakk
Ana Holdis Pop
Nicolae Sabau
Leontin Ciucur
Lupu si Cornelia Rednic
Petrica Muresan
Dumitru Farcas
Cristian Pomohaci
Acompaniaza Orchestra ,,Horile Satmarului’’ dirijata de profesor Ion Florea

Program activități Sportive

Sâmbătă, 30 mai

Ora 11.00 START Crosul Tineretului –
Pe traseul de 2100 m: startul de pe B-dul Transilvania (din dreptul Palatului Administrativ) – Str. Mircea cel Batrân – Str. Micu Klein – Str. Mihai Eminescu – Str. Ghe. Lazăr – B-dul 1 Decembrie 1918 – B-dul Vasile Lucaciu – P-ţa Romană – B-dul Transilvania.
Ora 12.00 –Premierea câstigătorilor Crosului. (pe scena principală)
Ora 13.00 Demonstrații sportive – Locația: P-ța Libertății
Alte activități: tir cu arcul, căţărări pe panou

Duminică, 31 mai

Locația : B-dul 1 decembrie 1918
Ora 11. Competiție de minifotbal (pe două suprafețe) pt copii.
Ora 15. Copetiție minifotbal OPEN
Ora 11. Competiție Baschet
Ora 11. Competiție Badminton
Ora 11. Competiție Fotbal Tenis.
Ora 14. Strongest Man – Concurs internaţional.

„Târgului Meşterilor Populari” va avea loc pe Pasajul Pietonal „Corneliu Coposu”.

Spectacolul de stradă „Happy End” cu trupa ARTTIS – Pasajul Pietonal „Corneliu Coposu”: 29 mai, ora 17.00.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.