Vezi câștigătorii etapei a II-a din cadrul Campionatului Național de Rally Sprint 2015

raliu

Municipiul Baia Mare a găzduit sâmbătă, 16 mai, etapa a II-a din cadrul Campionatului Național de Rally Sprint 2015, ediția a X-a. În organizarea ACR Sucursala Satu Mare-Maramures, Clubului Sportiv „Auto Karting Rider’s” și Primaria municipiului Baia Mare, etapa de sâmbătă a aliniat la start un număr record de 75 de concurenți.

Piloții au venit din: Baia Mare, Baia Sprie, Cavnic, Moisei, Livada, Carei, Sighetu Marmației, Zalău, Șimleu Silvaniei, Miercurea Nirajului, Cluj-Napoca, Dej și Satu Mare, iar intrecerea s-a adresat atât piloților debutanți cât și celor avansați.

În acest an organizatorii au programat cinci etape în diferite locații: Poligonul ACR Satu Mare (două etape), Centrul municipiului Baia Mare, Centru municipiului Carei și Centrul Nou din Satu Mare.

În continuare vă prezentăm câștigătorii etapei de la Baia Mare, pe categorii:

Grupa JN.1:

Locul I

Pintye Balázs – 11 ani (Satu Mare, Honda)

Locul II

David Tarța – 11 ani (Baia Mare, Suzuki Swift)

Locul III

Mihnea Hanea – 12 ani (Cluj-Napoca, Ford Ka)

Grupa JN.2:

Locul I

Alex Balogh (Satu Mare, Peugeot)

Locul II

Flaviu Purgui (Satu Mare, Peugeot)

Locul III

Leontin Iocsak (Livada, Suzuki Swift)

FEMININ

Locul I

Natali Hanea (Cluj-Napoca, Ford Ka)

Locul II

Natalia Ramona Iocsak (Livada, Honda)

Locul III

Pamela Izsaky (Satu Mare, VW)

ON.1:

Locul I

Bogdan Alexandru (Cluj-Napoca, Olep Tigra)

Locul II

Ioan Iocsak (Livada, Honda)

Locul III

Adalbert Toth (Livada, Mazda)

ON.2:

Locul I

Nagy Attila (Baia Mare, Opel Astra)

Locul II

Kiss Laszló (Miercurea Nirajului, Opel Astra)

Locul III

Emil Gergely (Dealu, Rover 220)

ON.3

Locul I

Mihai Roșu (Carei, BMW)

Locul II

Kis Szilárd (Miercurea Nirajului, BMW)

Locul III

Iulian Mărcuș (Baia Mare, BMW)

OOP.1

Locul I

Ovidiu Pașca (Baia Mare, Mitshubishi Lancer Evo)

Locul II

Alexandru L. Bernat (Șimleu Silvaniei, Subaru)

Locul III

Kis Kasza Szilárd (Satu Mare, Toyata)

OOP.2

Locul I

Florin Stecka (Satu Mare, BMW)

Locul II

Kovacs Levente (Satu Mare, BMW)

Locul III

Szabó Robert (Zalău, Mazda RX8).

OPEN

Locul I

Ovidiu Pașca (Baia Mare, Mitshubishi Lancer Evo)

Locul II

Alexandru L. Bernat L. (Șimleu Silvaniei, Subaru)

Locul III

Florin Stecka (Satu Mare, BMW).

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.