Olimpia Satu Mare pierde în duelul cu Metalul Reșița

fotbal

Olimpia Satu Mare a pierdut azi, 25 aprilie, meciul jucat în deplasare cu Metalul Reșița, scor 0-2. La pauză, tabela de marcaj arăta scorul de 0 la 0. Meciul a contat pentru etapa a IV-a a play-off-ului Ligii a II-a, Seria a II-a la fotbal.

Scorul a fost deschis de Dandea, în minutul 65. Acesta marchează cu capul din careul mic. Gazdele și-au mărit avantajul în minutul 87, când balonul a fost trimis în poartă de Vișan Crețu, după un șut executat de la 18 metri.

Pentru Olimpia Satu Mare au jucat: Şuta – D. Mureşan, Onicaş, Heil, Iuhas (cpt.) – Villand, Micaş – R. Rus, Bg. Faur, Sălăgeanu – Selagea. Rezerve: Anca-Trip – Cădar, Feier, Svarczkopf, Bujor, M. Ioniţă, P. Cristian. Antrenorul echipei este Tiberiu Csik.

Partida a fost arbitrată de Marius Chițu din Târgoviște, acesta avându-i ca asistenți pe Gabriel Ion Cătană din Târgoviște și Răzvan Mihai Dobre din Șotânga.