Perechea Ciprian Marița-Oana Bumba, locul I la turneul de dans sportiv de la Timișoara

dans3

dans2

Sportivii de la „Royal Dance Club” Satu Mare au participat în perioada 17-19 aprilie, la Timișoara, la Concursul internațional de dans sportiv „Romanian International Dance Cup” 2015 și la Campionatul Național al României de 10 Dansuri.

La aceste competiții „Royal Dance Club” a fost reprezentat de perechea vicecampioană a României, Ciprian Marița-Oana Bumba, care a obținut locul I în finala concursului open standard 12-13 ani și locul V la Campionatul Național de 10 Dansuri.

La Concursului internațional de dans sportiv au participat peste 800 de perechi din țară și străinătate, iar Ovidiu Ignat a fost invitat ca arbitriu la această competiție.

Meritul aparține atât sportivilor și părinților cât și antrenorilor Ovidiu Ignat, Otto Varga, Cristian Mikle Cordea și Marius Iepure.