Vezi lista cu șahiștii care ne vor reprezenta județul la Campionatele Naționale

Sah

În perioada 20-22 februarie s-a desfășurat Campionatul județean de șah, competiție în cadrul căreia au fost desemnați copiii care vor reprezenta județul la Campionatele Naționale de la sfârșitul lunii martie.

În continuare vă prezentăm clasamentul cu copiii legitimați la Șah UNIO Satu Mare, din care primele două locuri, de la fiecare categorie, vor reprezenta județul Satu Mare la Campionatele Naționale:

Categoria 8 ani fete:

Locul I
Ștefania Sălăjan
Locul II
Alexandra Ticovean
Locul III
Riana Rotar

Categoria 8 ani băieți:

Locul I
Hejja Adam
Locul II
Mario Ardelean
Locul III
Katona Peter

Categoria 10 ani fete:

Locul I
Hejja Irisz
Locul II
Barta Csilla – Brigitta
Locul III
Dariana Cezara Luca

Categoria 10 ani băieți:

Locul I
Rareș Bobei
Locul II
Matei Dragoș
Locul III
Marian Angelo Foitoș

Categoria 12 ani fete:

Locul 1
Pop Viktoria
Locul II
Cristiana Mudure
Locul III
Alexandra Olah

Categoria 12 ani băieți:

Locul I
Traian Zorar Tamaian
Locul II
Andrei Vasile Maxim
Locul III
Tegze Mertz Mate.

În continuare vă prezentăm clasamentul cu copiii nelegitimați care nu participă la naționale:

Categoria 8 ani băieți:

Locul I
Szegedi Matyas
Locul II
David Lucuț
Locul III
Andrei Mocan

Categoria 8 ani fete:

Locul I
Daria Chiforescu Coca
Locul II
Georgiana Lenghel
Locul III
Iulia Șerban

Categoria 10 ani băieți:

Locul I
Bogdan Moldovan
Locul II
Paul Câmpan
Locul III
David Ilean

Categoria 10 ani fete:

Locul I
Cristiana Lucuț
Locul II
Ștefania Băbășan
Locul III
Mara Chira

Categoria 12 ani băieți:

Locul I
Tudor Oșan
Locul II
Antonio Cozac
Locul III
David Drăgan

Categoria 12 ani fete:

Locul I
Patricia Rit
Locul II
Viviana Trella
Locul III
Raisa Tașnadi.

Mențiuni: Andrei Mateian, Rareș Ziman, Szilvester Adam, Astrid Ștef, Czumbil Erik, Ioana Roca și Alez Rit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.