Sătmăreanul Tony Kanaloș a jucat în meciul amical împotriva FC Voluntari II

Tony Kanalos

Reprezentativa Under 17 a României, în componența căreia se află și sătmăreanul Tony Kanaloș, a disputat sâmbătă, 21 februarie, la Centrul de Fotbal Buftea, un meci de verificare împotriva lui FC Voluntari II.

Antrenorul Bogdan Vintilă a trimis în teren următorii jucători: Suciu (46 Hodoroabă) (70 Poiană) – Dobre, Kilyen, Gîsă, Vlădescu – Costache (46 Casap), Tănase, Kanaloș (46 Ciobanu) – Mihalcea, Hagi-cpt. (46 Grecu), Jurj (46 Petre). Kilyen i-a luat în ultimul moment locul în primul unsprezece lui Căpușă, care s-a accidentat la încălzire.

Pentru „tricolori” au marcat Petre (minutul 75-penalty) și Mihalcea (minutul 88), când scorul era 3-0 pentru Voluntari II.

Reprezentativa U17 a României continuă pregătirea pentru Turul de Elită de la finalul lunii martie cu două jocuri amicale pe care le are programate la Ayr, împotriva reprezentativei similare a Scoției, pe 24 și 26 februarie.