Olimpia Satu Mare pierde amicalul cu ACS Poli Timișoara

fotbal

A fost nevoie de un penalty ca ACS Poli Timişoara să învingă Olimpia Satu Mare într-un amical jucat azi, 21 februarie, în orașul de pe Bega.

Timişorenii au atacat continuu, dar fazele produse nu au avut niciuna succesul scontat. Cele două echipe au intrat la pauză cu scorul de 0 la 0.

Repriza secundă a fost şi mai slabă, antrenorii celor două echipe au trimis în teren şi jucătorii rezerve. Golul victoriei pentru ACS Poli Timișoară a fost marcat din 11 metri, de către Trandu. Astfel, oaspeții au câştigat cu 1 – 0 prin reuşita din minutul 68.

Pentru ACS Poli Timișoara au jucat: Pap – Belu, Bocșan, Cânu, Melinte – Trandu – Popescu, Boldea, Nikiema – Pedro Henrique, Popovici. Au mai intrat: Smaranda – Nanu, Lazăr, Ov. Petre, Bălace, Keita, Kneeshaw, Motreanu, Doman și V. Dragomir. Echipa este antrenată de Dan Alexa.

Tehnicianul de la FC Olimpia Satu Mare, Tiberiu Csik, i-a trimis în teren pe: Anca – Munteanu, Fl. Mureșan, Heil, Iuhas – R. Rus, Onicaș, Villand, Bic – Bujor, B. Faur. Au mai intrat: Selagea, Svarczkopf, Ionița, D. Lukacs, Feier, Cădar.