Baschet: CSM Satu Mare-CS Rapid București 65-41

Baschet4

Baschet5

Baschet6

Baschet7

Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au învins azi, 21 februarie, pe teren propriu, ultima clasată, CS Rapid București, cu scorul de 65 la 41. Meciul a avut loc de la ora 12.00, în Sala „Ecaterina Both” de pe strada Ady Endre din Satu Mare.

Elevele Adrianei Pricop au câștigat fără probleme în fața bucureștencelor de la Rapid, cedând adversarelor un singur sfert, cel de-al treilea, scor 12-13. Scorul pe sferturi se prezintă astfel: 12-11, 25-13, 12-13 și 16-4.

Pentru CSM Satu Mare au marcat: K. Levington Sim (16 puncte), Luminița Manta (13), Renata Szmutku (12), Diana Moraru (10), Renata Laza (8), Bianca Voica (4) și Bianca Kiss (2).

Partida a fost arbitrată de Cosmin Prișcă (Mediaș) și Marius Silagyi (Deva). Din partea Federației Române de Baschet (FRB) a fost delegat brașoveanul Marian Oprea.

În următoarea etapă, CSM Satu Mare va întâlni în deplasare, CS Nova Vita Târgu Mureș. Partida se va juca în data de 28 februarie.