Baschet: CSM Satu Mare-ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 43-84

Baschet1

Baschet2

Baschet3

Baschet4

Echipa de baschet a CSM Satu Mare a pierdut azi, 13 februarie, pe teren propriu, duelul cu ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe, scor 43 la 84. Meciul ce a contat pentru etapa a 24-a din cadrul Ligii Naționale de baschet feminin, s-a jucat de la ora 16.00, în Sala „Ecaterina Both” de pe strada Ady Endre din Satu Mare.

Elevele lui Adriana Pricop au pierdut toate cele patru sferturi, reușind să marcheze puțin peste jumătate din punctele obținute de adversare. Scorul pe sferturi se prezint astfel: 8-18, 10-23, 16-29 și 9-14.

Pentru CSM Satu Mare au marcat: K. Levington (20 de puncte), Flavia Ferenczi (12), Alexandra Moldoveanu (4), Renata Szmutku (3), Diana Moraru (2) și Luminița Manta (2).

Meciul a fost arbitrat de Cristian Trofim și Gabriela Istvan, iar comisar din partea FRF a fost desemnat Radu Burcezan.

În următoarea etapă CSM Satu Mare va întâlni pe teren propriu, CS Rapid București. Meciul se va juca în data de 21 februarie.