Programul spectacolelor Secției române, februarie 2015

teatru

Joi 05 februarie, ora 19.00 – Casa de Cultură, Sala Amfiteatru
FRUMOASA, DEȘTEAPTA ȘI URÂTA de Sorin Oros
Un spectacol de Sorin Oros
Distribuția: Sorin Oros, Vlad Mureșan, Tibor Székely și Stelian Roșian

Sâmbătă 07 februarie, ora 19.00 – Casa de Cultură, Sala Mare
NEÎNŢELEGEREA de Albert Camus
Regia: Cristian Ioan
Scenografia: Klara Labancz
Coregrafia: Gabriela Tănase
Distribuţia: Dorina Nemeş, Raluca Mara, Adriana Vaida, Ciprian Vultur, Stelian Roşian
Spectacol cu publicul pe scenă!
Abonament ”Vasile Savinescu”

Duminică 08 februarie, ora 19.00 – Casa de Cultură, Sala Mare
NEÎNŢELEGEREA de Albert Camus
Regia: Cristian Ioan
Scenografia: Klara Labancz
Coregrafia: Gabriela Tănase
Distribuţia: Dorina Nemeş, Raluca Mara, Adriana Vaida, Ciprian Vultur, Stelian Roşian
Spectacol cu publicul pe scenă!
Abonament ”Ștefan Mareș”

Marți 10 februarie, ora 10.00 – Casa de Cultură, Sala Mare
IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă
Regia: Daniel Vulcu
Scenografia: Oana Cernea
Muzica: Dorin Griguță
Coregrafia: Gabriela Tănase
Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Vlad Chico, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu
Abonament ”Livia Ungureanu”

Joi 12 februarie, ora 10.00 – Casa de Cultură, Sala Mare
IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă
Regia: Daniel Vulcu
Scenografia: Oana Cernea
Muzica: Dorin Griguță
Coregrafia: Gabriela Tănase
Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Vlad Chico, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu
Abonament ”Vasile Alecsandri”

Joi 12 februarie, ora 19.00 – Teatrul de Nord, Sala Studio
ULTIMUL LEPROS după Vlad Zografi
one man show cu Vlad Chico
Regia: Radu Botar
Scenografia: Adrian Ganea
Sound &video: BLUE SOUND

Duminică 15 februarie, ora 16.00 – Casa de Cultură, Sala Amfiteatru
JOS MASCA! spectacol pentru copii, adaptare după Costin Popescu
adaptarea şi regia Adriana Vaida
coregrafia Gabriela Tănase
muzică și aranjament muzical Fany Boca
distribuţia: Andreea Mocan, Dorina Nemeş, Alina Negrău, Vlad Mureşan, Sergiu Tăbăcaru, Cosmin Domnişan

Marți 17 februarie, ora 10.00 – Casa de Cultură, Sala Mare
IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă
Regia: Daniel Vulcu
Scenografia: Oana Cernea
Muzica: Dorin Griguță
Coregrafia: Gabriela Tănase
Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Vlad Chico, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu
Abonament ”Prichindel”

Marți 17 februarie, ora 17.00 – Teatrul de Nord, Sala Studio
VIAȚA TA ÎN 65 DE MINUTE de Albert Espinoza
Traducerea: Luminiţa Voina-Răuţ
Regia: Ovidiu Caița
Scenografia: Cristian Gătina
Coregrafia: Gabriela Tănase
Distribuția: Alexandra Odoroagă, Raluca Mara, Ioana Cheregi, Andrei Stan, Cristian Iorga, Vlad Chico

Miercuri 18 februarie, ora 11.00 – Tășnad
IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă
Regia: Daniel Vulcu
Scenografia: Oana Cernea
Muzica: Dorin Griguță
Coregrafia: Gabriela Tănase
Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Vlad Chico, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu

Miercuri 18 februarie, ora 17.00 – Tășnad
ZIS ȘI… FĂCUT! Reloaded
Spectacol de divertisment
Regia: Andrei Mihalache
Scenografia: Cristian Gătina
Muzica: Dorin Griguță
Coregrafia: Gabriela Tănase
Distribuția: Rora Demeter, Carmen Frățilă, Adriana Vaida, Dana Moisuc, Anca Similar, Dorina Nemeș, Alina Negrău, Andreea Mocan, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu, Lucia Maria Racșan, Ioana Cheregi, Carol Erdos, Vasile Blaga, Sorin Oros, Dorin C. Zachei, Vlad Mureșan, Vlad Chico, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely, Andrei Stan, Cosmin Domnișan

Joi 19 februarie, ora 19.00 – Teatrul de Nord, Sala Studio
VIAȚA TA ÎN 65 DE MINUTE de Albert Espinoza
Traducerea: Luminiţa Voina-Răuţ
Regia: Ovidiu Caița
Scenografia: Cristian Gătina
Coregrafia: Gabriela Tănase
Distribuția: Alexandra Odoroagă, Raluca Mara, Ioana Cheregi, Andrei Stan, Cristian Iorga, Vlad Chico

Vineri 20 februarie, ora 19.00 – Teatrul de Nord, Sala Studio
COLATERAL, OEDIP de Mihai Ignat
regia Laura Moldovan
one man show cu Cristian Iorga

Sâmbătă 21 februarie, ora 19.00 – Casa de Cultură, Sala Amfiteatru
FRUMOASA, DEȘTEAPTA ȘI URÂTA de Sorin Oros
Un spectacol de Sorin Oros
Distribuția: Sorin Oros, Vlad Mureșan, Tibor Székely și Stelian Roșian

Marți 24 februarie, ora 19.00 – Teatrul de Nord, Sala Studio
ULTIMUL LEPROS după Vlad Zografi
one man show cu Vlad Chico
Regia artistică: Radu Botar
Scenografia: Adrian Ganea
Sound &video: BLUE SOUND.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.