Fotbal: Poli Timișoara – Olimpia Satu Mare 3-0

Fotbal

Elevii lui Cosmin Bodea au pierdut azi, 18 octombrie, în fața celor de la Poli Timișoara, cu scorul de 3 la 0. Partida care a contat pentru etapa a IX-a s-a jucat în deplasare, cu începere de la ora 11.00.
Gazdele au deschis scorul prin Boldea, care șutează și înscrie, după o pasă venită de la Bărbuț. Până la finalul primei reprise, Olimpia Satu Mare încearcă restabilirea egalității pe tabela de marcaj, însă apărarea timișoreană dă dovadă de tot mai mult profesionalism.
În repriza secundă, echipa antrenată de Alexa, mărește diferența la două goluri, în minutul 47 al partidei. În minutul 69, Bărbuț, șutează după pasa excelentă servită de Henrique și scorul devine 3-0.
Pentru Olimpia Satu Mare au jucat: Anca-Trip, Burlacu (min. 65 – Svarczkopf), Mureșan, Heil, Iuhaș, Gavrilescu, Villand (min. 54 – Laso), Bic, Muntean, Micaș, Boștină (min. 72- Feier).