Două perechi de la „Royal Dance Club” Satu Mare s-au calificat în finala „Cupei României” la dans sportiv

Dansatori1

Dansatori2

În perioada 10-12 octombrie, sportivii de la „Royal Dance Club” Satu Mare au participat la „Cupa României” la dans sportiv, competiție organizată în București. Clubul de dans sportiv din Satu Mare a fost reprezentat de două perechi care au obținut un rezultat remarcabil calificându-se până în finala concursul fiind unul din cele mai bune rezultate ale clubulului din ultimii ani.
Astfel, perechea Ciprian Marița – Oana Bumba, s-a clasat pe locul VI la Standard și locul 13 la Latino (vârsta 12 -13 ani). Cea de-a doua pereche, formată din Eduard Ignat și Luiza Jurguț, au obținut locul VIII la Latino (vârsta 14-15 ani).
La „Cupa României” au participat peste 600 de perechi iar Ovidiu Ignat a fost invitat ca arbitru la această competiție majoră.