Volei: CSM Satu Mare pierde în disputa cu CSM Lugoj

Volei

Echipa de volei a CSM Satu Mare a disputat sâmbătă, 4 octombrie, primul meci oficial al Cupei României la volei feminin, partidă jucată în compania CSM Lugoj. Meciul a avut loc de la ora 18.30, în Sala sporturilor ”Ioan Kunst Germănescu” din Lugoj. Gazdele s-au impus cu scorul de 3-0.
Primul set a fost destul de echilibrat, CSM Satu Mare preluând conducerea după primele minute de joc, însă lugojencele nu s-au lăsat întimidate, câștigând primul set cu scorul de 25 la 21. Setul al doilea a fost dominat, de la un capăt la celălalt, de gazde, CSM Lugoj reușind să învingă cu scorul de 25 la 19. Setul al treilea s-a desfășurat în același ton, lugojencele impunându-se cu scorul de 25 la 22.
Returul Cupei României se va juca vinei, 10 octombrie, la Satu Mare.
În cazul în care se califică mai departe, CSM Satu Mare va întâlni pe 10 ianuarie 2015, Medicina Târgu Mureș.