Vezi rezultatele obţinute de dansatorii din Satu Mare la Concursul Naţional de dans sportiv “Cupa Sătmarului”

dans-satumare19
Sâmbătă, 7, respectiv duminică, 8 iunie, sala de sport a LPS de pe strada Ady Endre a găzduit cea de-a IV-a ediţie a Corcursului Naţional de dans sportiv “Cupa Sătmarului”. La competiţie au participat peste 350 de perechi din: Oradea, Cluj, Timişoara, Baia Mare, Sighet, Arad, Bistriţa şi Satu Mare.
Perechile de dansatori sătmăreni au obţinut următoarele rezultate la diferitele categorii de vârstă şi clasă:
Eduard Ignat – Nadia Nyiki: locul I la open latino, vârsta 14-15 ani
Alexandru Tokes – Luiza Jurcuţ: locul I la clasa D, locul II la open basic latino şi locul III la open latino, vârsta 14-15 ani
David Decsei – Anamaria Dan: locul I la clasa D, locul III la open basic standard, locul IV la open basic latino şi open latino, vârsta 12-13 ani
David Masculic – Iris Roatiş: locul I la open basic standard, locul IV la open standard şi locul II la open basic latino, vârsta 16-35 ani
Raul Moga – Silvia Săvianu: locul I la open latino, vârsta 16-35 ani pereche mixtă “Stelele Dansului” Oradea – “Royal Dance Club” Satu Mare
Ciprian Mariţa – Oana Bumba: locul II la open basic standard şi open standard, respectv locul III la open basic latino şi open latino, vârsta 12-13 ani
Laurenţiu Ocian – Ioana Iagher: locul II la open basic standard, vârsta 16-35 ani
Luca Medieşan – Ioana Lazar: locul II la clasa D latino, vârsta 16-35 ani
Raul Koskocsak – Valentina Pop: locul III la open basic latino şi locul V la open latino, vârsta 16-35 ani
Alex Pandi – Cristina Roman: locul II la clasa E latino, vârsta 16-35 ani
Andrei Loga – Astrid Ştef: locul VI la clasa Hobby, vârsta 6-9 ani
Armand Ştef – Larisa Botiş: locul IV la open 8 dansuri şi locul V la clasa E, vârsta 10-11 ani
Mihnea Opre – Iulia Chereji: locul VI la clasa D, locul IV la open basic standard, locul V la open latino şi locul VI la open basic latino, vârsta 12-13
Denis Coşarcă – Cerasela Torja: locul VI la clasa E şi Open 8 dansuri, vârsta 10-11 ani
Thomas Szollosi – Pelcz Evelyn: locul V la clasa D latino, vârsta 16-35 ani
Patrick M. Cordea – Luana Arnaut: locul II la Hobby, vârsta 6-9 ani
Alex Nagy – Mădălina Bontea: locul V la Hobby, vârsta 12-15 ani
Denis Deheneş – Larisa Por: locul VI la Hobby, vârsta 10-11 ani
Adrian Ilie – Denisa Bot: locul VI la Hobby, vârsta 12-15 ani
Roland Kuki – Vivien Kuki: locul II precompetiţional 1 dans şi două dansuri, vârsta 4-7 ani
Andrei Lodină – Ela Frunzar: locul III precompetiţional 1 dans şi două dansuri, vârsta 4-7 ani
Luca Nagy – Verona Pugner: locul V precompetiţional 1 dans, vârsta 4-7 ani
Victor Lăzărescu – Cristiana Lucuţ: locul VI precompetiţional 1 dans, vârsta 10-11 ani
Răzvan Vlad – Simina Pop: locul II precompetiţional două dansuri şi locul III la precompetiţional 1 dans, vârsta 12-15 ani
Tudor Sandor – Dragoş Ranya: locul VI precompetiţional două dansuri, vârsta 10-11 ani.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.