“BUG Mafia”, Loredana, Smiley şi “Vank” sunt capetele de afiş a “Zilelor Oraşului Satu Mare”, ediţia 2014 care va avea loc în perioada 30 mai-1 iunie. În continuare vă prezentăm programul oficial al acestei sărbători:
Scena I din Piaţa 25 Octombrie
Vineri 30 mai 2014:
Ora 18.00: Deschidere oficială
Directorul de program în România va înmâna primarului municipiului Satu Mare premiul şi distincţia „Capitala Earth Hour”
Primul Pop Symphony din România cu trupa “Distinto” acompaniată de Filarmonica “Dinu Lipatti” alături de dansatori sportivi de la „Royal Dance Club”
Ora 20.00: Concerte ale formaţiilor locale – “Rafael” şi “Dots”
Ora 21.00: Concert “Whats Up”
Ora 21.50: Dans hip-hop cu trupa “Crazy Dancers”
Ora 22.00: Concert “Smiley”
Ora 22.50: Dans sportiv – “Black & White Angels”
Ora 23.00: Concert al trupei “Zdob şi Zdub”
Ora 24.00: Parada DJ – Dj Gabi, Dj Rhico, Dj Leviciusz, Dj Adrian Lenghel, Dj Pepe
Sâmbătă 31 mai 2014:
Ora 11.00: Start la “Crosul Tineretului”
Ora 12.00: Premierea sportivilor participanţi la “Crosul Tineretului”
Ora 18.00: Concerte ale trupelor locale: “Vlady & Bittzu”, Ilinca Ralu acompaniată de trupa “Inedit”, “Tudor Toduţ & Band”,
Ora 19.45: Dans modern cu “Still Junior”, “Still” şi “Mistic” (Palatul Copiilor)
Ora 20.00: Concurs “Miss Satu Mare” 2014
Ora 22.00: Concert al trupei “Ladanybene 27”
Ora 22.50: Dans sportiv – Bailarte Dance School – salsa şi rueda
Ora 23.00 Concert al trupei “Vunk”
Ora 23.45 Extragere la sorţi – premiu PRO FM (10.000 lei)
Ora 24.00: Concert “Loredana”
Ora 01.00: Foc de artificii
Duminică 1 iunie 2014:
Ora 11.00: Spectacole cu şi pentru copii dedicate “Zilei Internaţionale a Copilului”
Muzică uşoară cu “Steluţele Inedit” de la Palatul Copiilor
Aerobic şi balet cu elevele Şcolii Generale “Octavian Goga”
Muzică populară cu Ansamblul “Codrişorul” de la Palatul Copiilor
Spectacol al Grădiniţei “Voinicelul”
Mini Folcloriada – moderator Otilia Matioc
Demonstraţie “Fitness” cu elevele Şcolii Generale din Agriş
“Crazy Dancers”
“Still Junior”
Invitat Mister Nicu
Ora 18.00 Trupe locale: Formaţia “Synergy” de la Şcoala de Arte, “Funky Jazz”
Ora 20.00 Concert “Sylvia”
Ora 20.30: Concert “Mărgineanu”
Ora 21.30: Concert al trupei “BUG Mafia”
Scena II din P-ţa Vasile Lucaciu
Vineri 30 mai 2014:
Ora 18.00 Prezentator Marius Chiş
Concerte folck
Ora 18,15-Raluca Dumitru
Ora 18.30-George Negrea
Ora 19,00-Georgeta Govor
Ora 19.30-Park Folk Group
Ora 20.30-Tavi Bud
Ora 21.00-Gheorghe Georghiu
Sâmbătă 31 mai 2014:
Spectacol de tradiţii şi folclor
Ora 16.00 – Dans maghiar “Csodoszarvas”
Ora 16.30- Dans ţiganesc
Ora 17.00- Dans ucrainean – Ansamblul de cântece şi dansuri din Ujgorod
Ora 18.00-Dans German “Gemainsame”
Ora 19.00 – Andrada Bârsăuan
Ionela Toma
Vlad Doroş
Ansamblu “Măgura” şi Maria Petca Poptean, Petrică şi Dănuţ Zele
Dumitru Dobrican cu Dănţăuşii VS Cununiţa
Nicolae Sabău
Nicolae Mureşan
Invitat special: Sava Negreanu
Duminică 1 iunie 2014:
Ora 16.00 Concerte ale artiştilor locali: Blidaru, A. Munteanu, Şcoala de Arte, etc.
Ora 17.00: Georgiana Marina, Sorin Buc, Ansamblu “Ceatăra” Carei şi Ana Holdiş Pop
Invitaţi speciali: Angela Buciu
Dumitru Fărcaş
Petrică Mureşan
Cristian Pomohaci
Orchestra “Horile Sătmarului” care va acompania toţi invitaţii.