Vezi programul “Zilelor Oraşului Satu Mare” 2014

smiley-29

“BUG Mafia”, Loredana, Smiley şi “Vank” sunt capetele de afiş a “Zilelor Oraşului Satu Mare”, ediţia 2014 care va avea loc în perioada 30 mai-1 iunie. În continuare vă prezentăm programul oficial al acestei sărbători:

 

Scena I din Piaţa 25 Octombrie

Vineri 30 mai 2014:

Ora 18.00: Deschidere oficială

Directorul de program în România va înmâna primarului municipiului Satu Mare premiul şi distincţia „Capitala Earth Hour”

Primul Pop Symphony din România cu trupa “Distinto” acompaniată de Filarmonica “Dinu Lipatti” alături de dansatori sportivi de la „Royal Dance Club”

Ora 20.00: Concerte ale formaţiilor locale – “Rafael” şi “Dots”

Ora 21.00: Concert “Whats Up”

Ora 21.50: Dans hip-hop cu trupa “Crazy Dancers”

Ora 22.00: Concert “Smiley”

Ora 22.50: Dans sportiv – “Black & White Angels”

Ora 23.00: Concert al trupei “Zdob şi Zdub”

Ora 24.00: Parada DJ – Dj Gabi, Dj Rhico, Dj Leviciusz, Dj Adrian Lenghel, Dj Pepe

Sâmbătă 31 mai 2014:

Ora 11.00: Start la “Crosul Tineretului”

Ora 12.00: Premierea sportivilor participanţi la “Crosul Tineretului”

Ora 18.00: Concerte ale trupelor locale: “Vlady & Bittzu”, Ilinca Ralu acompaniată de trupa “Inedit”, “Tudor Toduţ & Band”,

Ora 19.45: Dans modern cu “Still Junior”, “Still” şi “Mistic” (Palatul Copiilor)

Ora 20.00: Concurs “Miss Satu Mare” 2014

Ora 22.00: Concert al trupei “Ladanybene 27”

Ora 22.50: Dans sportiv – Bailarte Dance School – salsa şi rueda

Ora 23.00 Concert al trupei “Vunk”

Ora 23.45 Extragere la sorţi – premiu PRO FM (10.000 lei)

Ora 24.00: Concert “Loredana”

Ora 01.00: Foc de artificii

Duminică 1 iunie 2014:

Ora 11.00: Spectacole cu şi pentru copii dedicate “Zilei Internaţionale a Copilului”

Muzică uşoară cu “Steluţele Inedit” de la Palatul Copiilor

Aerobic şi balet cu elevele Şcolii Generale “Octavian Goga”

Muzică populară cu Ansamblul “Codrişorul” de la Palatul Copiilor

Spectacol al Grădiniţei “Voinicelul”

Mini Folcloriada – moderator Otilia Matioc

Demonstraţie “Fitness” cu elevele Şcolii Generale din Agriş

“Crazy Dancers”
“Still Junior”
Invitat Mister Nicu

Ora 18.00 Trupe locale: Formaţia “Synergy” de la Şcoala de Arte, “Funky Jazz”
Ora 20.00 Concert “Sylvia”

Ora 20.30: Concert “Mărgineanu”

Ora 21.30: Concert al trupei “BUG Mafia”

 

Scena II din P-ţa Vasile Lucaciu

Vineri 30 mai 2014:

Ora 18.00 Prezentator Marius Chiş

Concerte folck

Ora 18,15-Raluca Dumitru

Ora 18.30-George Negrea

Ora 19,00-Georgeta Govor

Ora 19.30-Park Folk Group

Ora 20.30-Tavi Bud

Ora 21.00-Gheorghe Georghiu

Sâmbătă 31 mai 2014:

Spectacol de tradiţii şi folclor

Ora 16.00 – Dans maghiar “Csodoszarvas”

Ora 16.30- Dans ţiganesc

Ora 17.00- Dans ucrainean – Ansamblul de cântece şi dansuri din Ujgorod

Ora 18.00-Dans German “Gemainsame”

Ora 19.00 – Andrada Bârsăuan

Ionela Toma

Vlad Doroş

Ansamblu “Măgura” şi Maria Petca Poptean, Petrică şi Dănuţ Zele

Dumitru Dobrican cu Dănţăuşii VS Cununiţa

Nicolae Sabău

Nicolae Mureşan

Invitat special: Sava Negreanu

Duminică 1 iunie 2014:

Ora 16.00 Concerte ale artiştilor locali: Blidaru, A. Munteanu, Şcoala de Arte, etc.

Ora 17.00: Georgiana Marina, Sorin Buc, Ansamblu “Ceatăra” Carei şi Ana Holdiş Pop

Invitaţi speciali: Angela Buciu

Dumitru Fărcaş

Petrică Mureşan

Cristian Pomohaci

Orchestra “Horile Sătmarului” care va acompania toţi invitaţii.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.