16 medalii pentru dansatorii de la „Royal Dance Club” la competiţiile din week-end-ul trecut

Dansatori
În perioada 3-4 mai sportivii de la „Royal Dance Club” Satu Mare au participat la cea de-a IV-a ediţie a Cupei “Spria Top Dance” şi la prima ediţie a Cupei “Medio Monte” unde au obţinut şapte medalii de aur, cinci de argint, patru de bronz şi alte cinci perechi s-au calificat în finalele concursului.
La cele două concursuri naţionale de dans sportiv au participat peste 600 de perechi din ţară iar Ovidiu Ignat şi Cristian Cordea au fost invitaţi ca arbitri la această competiţie.
Perechile de la “Royal Dance Club” au avut o evoluţie remarcabilă la aceste competiţii sportive, obţinând următoarele rezultate la diferite categorii de vârstă şi clasă:
Cupa “Spria Top Dance”:
David Maskulik – Iris Roatiş, locul I la Open Basic Standard şi locul II la Open Basic Latino, vârsta 16-35 ani
Eduard Ignat – Nadia Nyiki, locul I la Open Latino, vârsta 12-15 ani
Raul Koskocsak – Valentina Pop, locul I la Open Basic Latino, vârsta 16-35 ani
Ciprian Mariţa – Oana Bumba, locul III la Open Standard şi locul V la Open Latino, vârsta 12-15 ani
David Decsei – Anamaria Dan, locul I la clasa D şi locul VI la Open Latino, vârsta 12-15 ani
Armand Ştef – Larisa Botiş, locul II la clasa E, vârsta 10-11 ani
Alex Pandi – Cristina Roman, locul V la clasa E, vârsta 16-35 ani
Denis Coşarcă – Cerasela Torja, locul V la clasa E, vârsta 10-11 ani
Raul Olah – Amalia Simion, locul VI la clasa E, vârsta 14-15 ani
Roland Kuki – Vivien Kuki, locul III la Precompetiţional, vârsta 4-7 ani
Andrei Lodină – Ela Frunzar, locul IV la Precompetiţional, vârsta 4-7 ani
Victor Lăzărescu – Cristiana Lucuţ, locul IV la Precompetiţional, vârsta 10-11 ani
Sebastian Pop – Georgiana Petrovai, locul V la Precompetiţional, vârsta 10-11 ani
Cupa “Medio Monte”:
David Decsei – Anamaria Dan, locul I la clasa D şi locul VI la Open Basic Latino, vârsta 12-15 ani
Denis Coşarcă – Cerasela Torja, locul I la clasa E, vârsta 10-11 ani
Patrick M. Cordea – Luana Arnaut, locul I la Hobby, vârsta 6-9 ani
Armand Ştef – Larisa Botiş, locul II la clasa E, vârsta 10-11 ani
Denis Deheneş – Larisa Por, locul II la Hobby, vârsta 10-11 ani
Ciprian Mariţa – Oana Bumba, locul III la Open Basic Standard şi locul IV la Open Basic Latino, vârsta 12-15 ani
Victor Lăzărescu – Cristiana Lucuţ, locul II la Precompetiţional, vârsta 10-11 ani
Sebastian Pop – Georgiana Petrovai, locul III la Precompetiţional, vârsta 10-11 ani
Alex Pandi – Cristina Roman, locul V la clasa E, vârsta 16-35 ani.
Meritul aparţine atât sportivilor cât şi antrenorilor Ovidiu Ignat, Otto Varga, Cristian Mikle Cordea şi Marius Iepure.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.