Baschet: CSM Satu Mare s-a întors învinsă de la Cluj

baschet
Jucătoarele echipei de baschet a CSM Satu Mare se întorc fără puncte de la Cluj-Napoca după înfrângerea suferită sâmbătă, 1 martie, în compania formaţiei din localitate. Universitatea Cluj s-a impus cu scorul de 80 la 69 (24-22, 18-15, 13-20 şi 25-12), la capătul unei partide destul de alerte.
Meciul a început în forţă, studentele reuşind să se impună în primul sfert cu scorul de 24 la 22. Sfertul secund a fost la fel de echilibrat, 18-15, clujencele având doar un avans de 5 pucte la pauză.
După revenirea de la vestiare, sătmărencele au intrat mai motivate în teren reuşind să-şi adjudece sfertul al III-lea cu scorul de 13-20, dar au pierdut la o diferenţă considerabilă (25-12) în ultima parte a meciului.
În urma partidei de ieri, CSM Satu Mare are 33 de puncte situându-se pe locul VII în clasament. Universitatea Cluj ocupă poziţia a XII-a, cu 26 de puncte.
Meciul de la Cluj a contat pentru etapa a XXII-a a Ligii Naţionale la baschet feminin.