Baschet: CSM Satu Mare a pierdut în faţa campioanei

baschet-csm-satumare
Sătmărencele au pierdut în faţa liderei la zi a Ligii Naţionale de Baschet Feminin (LNBF), ICIM Arad, la o diferenţă de 21 de puncte. La finalul meciului, tabela de marcaj arăta scorul de 69 la 90, în favoarea arădencelor. Partida s-a jucat azi, 27 februarie, de la ora 17.00, în sala de sport a LPS de pe strada Ady Endre din Satu Mare.

Arădencele au controlat jocul încă de la începutul partidei reuşind să încheie prima repriză cu scorul de 32 la 55. După trei sferturi pierdute pe linie (16-25, 16-30 şi 15-20), sătmărencele reuşesc să-şi adjudece ultimul sfert cu scorul de 22 la 15, însă diferenţa la puncte este net în favoarea oaspetelor. Astfel, la finalul partidei scorul a fost de 69 la 90, pentru ICIM Arad.