Olimpia a semnat azi cu Boştină

alex-bostina-1

Olimpia Satu Mare a semnat în această (9 februarie) după-masă contractul cu jucătorul Alexandru Boştină (fost jucător al Poli Timişoara).

Ioan Cîmpean, preşedintele CA CS FC Olimpia 2010, s-a deplasat azi la Timişoara pentru a perfecta înţelegerea cu jucătorul: « După discuţiile avute cu antrenorii Tibi Csik şi Mircea Bolba am hotărât să-l aducem pe Alexandru la Oli. Jucătorul s-a aflat în această săptămână în pregătire cu echipa noastră şi randamentul acestuia i-a mulţumit pe antrenorii noştri. Este un atacant tânăr, are 23 de ani, 1,95 metri înălţime care va aduce plus valoare echipei noastre. Contractul semnat cu Boştină este pe 1 an .

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.