Baschet: CSM Satu Mare pierde acasă meciul cu Sepsi Sfântu Gheorghe

csm-sepsi06csm-sepsi01csm-sepsi02 csm-sepsi11 csm-sepsi10 csm-sepsi09 csm-sepsi08 csm-sepsi07 csm-sepsi05 csm-sepsi04 csm-sepsi03
Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au pierdut azi, 9 februarie meciul jucat împotriva Sepsi Sfântu Gheorghe cu scorul de 57 la 82. Partida s-a jucat de la ora 12.00, în sala de sport a LPS de pe strada Ady Endre.

Dacă primele minute le-au aparţinut sătmărencelor, fetele de la Sepsi „şi-au pornit motoarele” reuşind să încheie primul sfert în avantaj (20-24). Situaţia nu s-a schimbat nici în sfertul secund (12-15), astfel că echipa oaspete a intrat la vestiare cu un avantaj de 7 puncte (32-39).

Diferenţa la puncte a crescut în sfertul al treilea (8-24), fetele lui Peter Eles reuşind să se apropie mai mult de adversare doar în ultima parte a meciului (17-19). La finalul partidei tabela de marcaj arăta scorul de 57 la 82 în favoarea echipei din Sfântu Gheorghe.

După XVIII etape, CSM Satu Mare ocupă locul VI în clasament cu 28 de puncte. În următorul meci, ce va avea loc pe data de 19 februarie, sătmărencele vor juca acasă cu CSM Târgovişte.