Baschet: CSM Satu Mare a învins Universitatea Cluj cu 72 la 52

baschet
Elevele lui Peter Eles au învins Universitatea Cluj în cadrul etapei a IX-a Ligii Naţionale la baschet feminin cu scorul de 72 la 52. Meciul a avut loc sâmbătă, 23 noiembrie, cu începere de la ora 18.00, în sala de sport a LPS de pe strada Ady Endre din Satu Mare.
Sătmărencele şi-au adjudecat primele trei sferturi cu scorul de 21 la 14, 23 la 8, respectiv 18 la 6, cedând ultimul sfert adversarelor, 10-24. După partida de sâmbătă, echipa de baschet a CSM Satu Mare are un bilanţ de cinci victorii şi patru înfrângeri.

Un Comentariu la "Baschet: CSM Satu Mare a învins Universitatea Cluj cu 72 la 52"