FC Universitatea Craiova-Olimpia Satu Mare: 1-1

olimpia-craiova
Olimpia Satu Mare  se întoarce cu un egal (1-1) de la primul meci al returului Ligii a II-a, Seria B la fotbal. Partida s-a disputat azi, 16 noiembrie, în deplasare, pe terenul celor de la FC Universitatea Craiova.

Scorul a fost deschis de olteni în minutul 57 al partidei prin Stoianof care a înscris de la 5 metri după centrarea primită de la Buslu. În minutul 82 a venit al doilea gol, care a fost însă anulat, arbitrul de la centru indicând fault în atac.

Golul egalizator a fost marcat de către Ene în minutul 91 al partidei, când acesta a trimis balonul cu capul în poarta craiovenilor. Astfel, la finalul partidei tabela de marcaj arăta scorul de 1 la 1.  După meciul jucat azi, Olimpia rămâne pe locul VIII în clasament, cu 15 puncte acumulate.