Baschet: CSM Satu Mare a pierdut la Târgovişte cu 90-55

baschet
Deşi au câştigat primul sfert cu 13 la 18, baschetbalistele de la CSM Satu Mare nu au reuşit să joace la acelaşi nivel până la sfârşitul partidei, fiind învinse de CSM Târgovişte cu scorul de 90 la 55. Meciul s-a disputat, în deplasare, miercuri (13 noiembrie) seara, cu începere de la ora 19.30.
După un început promiţător sătmărencele au pierdut teren iar gazdele au pus stăpânire pe joc reuşind să câştige sferturile II, III şi IV (27-14, 28-10, 22-13), detaşându-se clar de echipa tehnicianului Peter Eles. Pentru CSM Satu Mare aceasta a fost a III-a înfrângere suferită în sezonul 2013-2014 al Ligii Naţionale la Baschet Feminin.
În următoarea etapă CSM Satu Mare va întâlni, tot în deplasare, Phoenix Galaţi. Meciul va avea loc vineri, 15 noiembrie de la ora 18.00.