Baschet: CSM Satu Mare a luat bătaie de la Sepsi Sfântu Gheorghe

baschet
Elevele lui Peter Eles au fost înfrânte de Sepsi Sfântu Gheorghe în meciul disputat în deplasare sâmbătă, 19 octombrie de la ora 18.00. Echipa noastră a pierdut la o diferenţă destul de mare, scorul final fiind de 87 la 59 în favoarrea gazdelor.

Adversarele au început hotărâte meciul de ieri, reuşind să obţină un avantaj considerabil la sfârşitul primului sfert. După 10 minute de joc, tabela de marcaj arăta scorul de 31 la 14 în favoarea gazdelor. Sfertul al doilea le-a aparţinut sătmărencelor (15-16) care au câştigat cu avans minim.

După pauză Sepsi a continuat să domine jocul reuşind să se impună fără probleme în ambele sfereturi, 20-12 respectiv 21-17. În săptămâna care urmează CSM Satu Mare va disputa două partide, prima pe teren propriu cu Nova Vita, meci ce se va juca miercuri, 23 octombrie iar a doua în deplasare cu CSS Craiova, sâmbătă, 26 octombrie.