Ploaie de premii pentru dansatorii de la “Royal Dance Club” Satu Mare

royal-dance
În perioada 12-13 octombrie sportivii de la “Royal Dance Club” Satu Mare au participat la Bucureşti la “Cupa României” unde municipiul şi judeţul nostru au fost reprezentate de două perechi care s-au calificat până în semifinalele concursul fiind unul din cele mai bune rezultate obţinute în ultimul an.

Este vorba despre perechile:
– Ciprian Mariţa – Oana Bumba, locul X la Open latino şi locul XIV la Open standard (vârsta 10 -11 ani)
– Eduard Ignat – Nadia Nyiki, locul XI la Open latino şi locul XVII la Open standard (vârsta 12-13 ani).
În paralel cu “Cupa României” a avut loc ediţia a X-a a “Cupei Universitas” unde perechea Ciprian Mariţa – Oana Bumba a ocupat locul IV în finala concursului la clasa D (vârsta 6-11 ani).
La “Cupa României” au participat peste 600 de perechi iar Ovidiu Ignat a fost invitat ca arbitru la această competiţie.
Tot weekend-ul trecut a avut loc la Baia Sprie prima ediţie a Concursului naţional de dans sportiv “Cupa Maramureşului” unde dansatorii de la “Royal Dance Club” au obţinut patru medalii de aur, două de argint, două de bronz şi alte opt perechi s-au calificat în finalele concursului.
La concurs au participat peste 300 de perechi din ţară iar Cristian Cordea a fost invitat ca arbitru la această competiţie.
Perechile de la “Royal Dance Club” au avut o evoluţie remarcabilă, obţinând următoarele rezultate la diferite categorii de vârstă şi clasă:
David Maskulik – Iris Roatiş (FOTO), locul I la Open Basic Standard şi Open Basic Latino (vârsta 12-15 ani)
Patrick M. Cordea – Astrid Ştef, locul I la precompetiţional (4-7 ani)
Mihnea Opre – Julia Chereji, locul V la Open Basic Standard şi Clasa D (vârsta 12-15 ani)
Alex Pandi – Cristina Roman, locul IV la Clasa E (vârsta 14-15 ani)
Mark Borota – Hanna Bicsi, locul III la precompetiţional (10-11 ani)
Tudor Sabou – Maya Catona, locul II la precompetiţional (8-9 ani)
Alex Nagyi – Bianca Roman, locul I la Hobby (12-15 ani)
Adrian Ilie – Denisa Bot, locul II la Neoficial (vârsta 12-15 ani)
Armand Ştef – Larisa Botiş, locul V la clasa E (vârsta 10-11 ani)
Serena Faur, locul III la solo fete (12 -15 ani)
Andrei Loga – Andra Mateş, locul V la Neoficial (vârsta 8-9 ani)
Vlad Silaghi – Anca Silaghi, locul VI la Neoficial (vârsta 8-9 ani)
Răzvan Stan – Dayana Băbţan, locul IV la Neoficial (vârsta 10-11 ani)