CSM Satu Mare a ratat calificarea în finala Ligii Naţionale de baschet feminin

csm-satumare-targov15
Baschetbalistele CSM-ului au pierdut „trenul” ce duce în finala Ligii Naţionale de baschet feminin. Echipa antrenată de Dan Fleşeriu a fost învinsă cu scorul de 66 la 51 de către arădencele de la ICIM, în meciul jucat miercuri, 24 aprilie.

Folosindu-se de toate avantajele oferite de terenul propriu arădencele s-au impus încă din primul sfert cu scorul de 24 la 12. Cel de-al doilea sfert a fost adjudecat tot de către adversare cu scorul de 15 la 8, arădencele intrând la vestiare cu un avantaj de 19 puncte (39-20).

După pauză, în primul sfert al reprizei secunde, elevele lui Dan Fleşeriu reuşesc să se impună cu scorul de 13 la 15. Ultimul sfert de joc aduce din nou victoria CSM-ului, sătmărencele reuşind să se impună în faţa ICIM Arad cu scorul de 14 la 16.
După ratarea calificării în finala ligii, CSM Satu Mare va juca pentru locul III cu CSU Alba Iulia în 30 aprilie la Satu Mare, iar în 3 mai în deplasare. Dacă va fi nevoie, al treilea meci se va juca pe 7 mai pe terenul CSM-ului.