Baschet: CSM Satu Mare a învins CS Rapid Bucureşti

baschet-csm-satu-mare-04
Elevele lui Dan Fleşeriu au ieşit învingătoare din bătălia cu CS Rapid Bucureşti impunându-se cu scorul de 70 la 87. Meciul a avut loc în deplasare ieri, 22 martie. Bucureştencele au intrat mult mai hotărâte în teren însă nu au reuşit să-şi adjudece primul sfert, terminând la egalitate cu echipa noastră (23 la 23). În sfertul al doilea CSM Satu Mare s-a impus cu scorul de 17 la 20, astfel că echipa noastră a intrat la vestiare cu un avantaj de trei puncte. La pauză tabela de marcaj arăta scorul de 40 la 43, în favoarea CSM Satu Mare.
În sfertul al III-lea elevele lui Dan Fleşeriu au reuşit să se impună din nou cu scorul de 20 la 24, adjudecându-şi apoi şi ultimul sfert de joc la o diferenţă de zece puncte (10 la 20). Meciul  a contat pentru etapa a XXIX-a a Ligii Naţionale la baschet feminin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.