A doua victorie în retur pentru handbaliştii de la CSM Satu Mare

handbal-sm1handbal-sm2handbal-sm4 handbal-sm3
Elevii lui Nicolae Istrate au bătut astăzi, 27 februarie, pe teren propriu Naţional Sighişoara în cel de-al doilea meci al returului Diviziei A la handbal masculin cu scorul de 31 la 29. Partida a avut loc de la ora 17.00, în sala de sport a LPS de pe strada Ady Endre.

Handbaliştii noştri au reuşit să învingă în ciuda faptului că au fost conduşi în mai multe rânduri de către oaspeţi şi că au ratat nepermis de mult. De altfel, la pauză echipa noastră a intrat la vestiare cu un handicap de trei goluri. La finalul primelor 30 de minute de joc tabela de marcaj arăta scorul de 9 la 12, în favoarea oaspeţilor.

Situaţia s-a schimbat radical în repriza secundă. Cu şapte minute înainte de finalul partidei CSM-ul a condus cu 5 goluri. Cu victoria de astăzi, echipa noastră de handbal urcă pe locul VII în clasamentul Diviziei A, depăşind cu un punct adversarii de astăzi, Naţional Sighişoara.

În următoarea etapă CSM Satu Mare va înfrunta CSM Oradea. Meciul va avea loc în deplasare sâmbătă, 2 martie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.