Baschetbalistele CSM-ului au trecut fără probleme de oltencele de la SCM Craiova

baschet-csm-satu-mare-10
După victoria de sâmbătă, 2 februarie, obţinută în faţa Sportului Studenţesc Bucureşti, elevele lui Dan Fleşeriu au trecut astăzi, 4 februarie, cu brio şi de oltencele de la SCM Craiova cu scorul de 47 la 68. Meciul a avut loc în deplasare la Craiova, cu începere de la ora 14.30. Dacă primul sfert a fost câştigat doar la limită de către fetele antrenate de Fleşeriu (15-16), în sfertul al doilea sătmărencele şi-au arătat valoarea câştigând cu 9 la 19. După pauză a urmat un joc mult mai echilibrat, CSM Satu Mare impunându-se cu scorul de 12 la 14. Baschetbalistele noastre nu au cedat nici ultimul sfert de joc trecând de adversare cu scorul de 11 la 19. În următoarea etapă CSM Satu Mare va întâlni în deplasare, pe 16 februarie, ICIM Arad.