Baschet: CSM Satu Mare – CSU Alba Iulia 76-65

baschet-csm-satu-mare-17baschet-csm-satu-mare-01baschet-csm-satu-mare-02 baschet-csm-satu-mare-25 baschet-csm-satu-mare-24 baschet-csm-satu-mare-23 baschet-csm-satu-mare-22 baschet-csm-satu-mare-21 baschet-csm-satu-mare-20 baschet-csm-satu-mare-19 baschet-csm-satu-mare-18 baschet-csm-satu-mare-16 baschet-csm-satu-mare-15 baschet-csm-satu-mare-14 baschet-csm-satu-mare-13 baschet-csm-satu-mare-12 baschet-csm-satu-mare-11 baschet-csm-satu-mare-10 baschet-csm-satu-mare-09 baschet-csm-satu-mare-08 baschet-csm-satu-mare-07 baschet-csm-satu-mare-06 baschet-csm-satu-mare-05 baschet-csm-satu-mare-04 baschet-csm-satu-mare-03

Elevele lui Dan Fleşeriu s-au impus astăzi, 26 ianuarie, pe teren propriu în faţa CSU Alba Iulia, cu scorul de 76 la 65. Meciul a avut loc de la ora 18.00, în sala de sport a LPS.

Sătmărencele încep meciul în forţă ţinându-şi adversarele la depărtare nelăsând nici o breşă în apărare. Au trebuit să treacă trei minute pentru ca baschetbalistele din Alba Iulia să dejoace apărarea CSM-ului şi să înscrie primul coş. La finalul primului sfert de joc tabela de marcaj arăta scorul de 14 la 10, în favoarea sătmărencelor.

CSM Satu Mare reuşeşte să-şi adjudece şi cel de-al doilea sfert şi intră la vestiare cu un avantaj de 10 puncte. La pauză scorul a fost de 39 la 29 în favoarea echipei antrenate de Fleşeriu. Sfertul al treilea le-a aparţinut tot sătmărencelor (21-16), cedându-le adversarelor doar ultimul sfert, 16-20.

Dan Fleşeriu ne-a declarat că „era obligatoriu să învingem. Ştiam că vom avea un meci greu având în vedere că CSU Alba Iulia este o echipă foarte bună şi extrem de ambiţioasă. Recunosc că am avut ceva emoţii pe final pentru că fetele s-au relaxat prea devreme. Însă, până la urmă totul a decurs bine”.