Handbal: CSM Satu Mare – Extrem Baia Mare 22 – 34

Într-un meci dominat de la începutul partidei şi până la capăt de către adversari, hanbaliştii de la CSM Satu Mare au fost înfrânţi, pe teren propriu, de Extrem Baia Mare, cu scorul de 22 la 34. Meciul a avut loc sâmbătă, 24 noiembrie, în sala LPS de pe strada Ady Endre.

Echipa antrenată de Nicolae Istrate nu a reuşit să le de-a multe bătăi de cap oaspeţilor. Băimărenii au intrat la pauză cu un avantaj de 7 goluri (11-18), iar diferenţa de pe tabela de marcaj a crescut în repriza secundă, adversarii reuşind să înfrângă CSM-ul cu scorul de 22 la 34.

În următoarea etapă, care se va desfăşura sâmbătă, 1 decembrie, echipa de handbal a CSM Satu Mare va întâlni, în deplasare, formaţia din Sighişoara.

Un Comentariu la "Handbal: CSM Satu Mare – Extrem Baia Mare 22 – 34"