Sportivii de la „Royal Dance Club” Satu Mare au participat sâmbătă, 10 noiembrie, la Reşiţa, la prima ediţie a Concursului naţional de dans sportiv “Cupa Magnum” unde clubul Royal a fost reprezentat de perechile Raul Koskocsak – Valentina Pop (Foto) care au obţinut două medalii de aur la “Open Basic Standard” şi “Latino” categoria de vârstă 16-18 ani şi Laurenţiu Ocian – Oana Iagher care au câştigat două medalii de argint la “Open Basic Standard” şi “Latino” categoria de vârstă 12-15 ani. La această competiţie au participat peste 200 de perechi de la cele mai puternice cluburi din ţară şi iar Ovidiu Ignat a fost invitat ca arbitru.

Meritul aparţine atât sportivilor cât şi antrenorilor Ovidiu Ignat, Cristian Cordea Mikle şi Marius Iepure.

Un Comentariu la "Dansatorii de la „Royal Dance Club” au obţinut două medalii de aur şi două de argint la Reşiţa"