Nomad Kayak s-a întors cu rezultate de excepție de la Arad

Rajmond Molnar și Iuhasz Ingrid de la Asociația ”Nomad Kayak” din Satu Mare au participat la un concurs de caiace la Arad. Competiția a avut loc week-end-ul trecut, în zilele de vineri, 14 și sâmbătă, 15 septembrie.

Potrivit celor declarate de Rajmond Molnar este vorba despre Concursul Memorial ”Zaharia Cioară” destinat juniorilor care a fost însă urmat și de un concurs demonstrativ la care au avut posibilitatea să se înscrie și seniorii. ”În cadrul competiției, Iuhasz Ingrid s-a clasat pe locul I la caiac 1, aceasta este denumirea probei, ce constă în parcurgerea unei distanțe de 200 metri. Ingrid a concurat vineri, iar sâmbătă a avut loc și un concurs demonstrativ la care s-au întrecut bărcile numite ”dragon boat”, la care am concurat și eu. Barca în care am vâslit a obținut al patrulea timp. Să fiu sincer mi-aș fi dorit să ajung pe podium dar consider că rezultatele obținute la Arad sunt foarte bune. Atât eu cât și Ingrid am concurat în culorile ”Voinței” Arad, clubul la care suntem legitimați”.

La competiție au participat sportivi din Timișoara, Hunedoara, Arad, Caracal și Satu Mare.

Un Comentariu la "Nomad Kayak s-a întors cu rezultate de excepție de la Arad"