Olimpia Satu Mare – Tricolorul Alparea Oşorhei: 2-1

Olimpia Satu Mare s-a impus astăzi, 8 septembrie, pe teren propriu, în faţa formaţiei Tricolorul Alparea Oşorhei cu scorul de 2 la 1. Acesta a fost primul meci susţinut de echipa nostră acasă din noul sezon al seriei a V-a, liga a III-a.

Scorul a fost deschis în minutul 30 de către Cristian Molnar. Acesta a nimerit în plasa oaspeţilor după ce a primit o pasă din interiorul careului. Se pare că adversarii au fost urmaţi de ghinion deoarece Ciprian Tăut a fost eliminat din teren pentru comiterea unui fault în minutul 44, lăsându-şi echipa doar în zece oameni.

Cu toate acestea oaspeţii reuşesc să readucă egalitatea pe tabela de marcaj în minutul 70 al partidei (1-1). Golul victoriei pentru sătmăreni a fost marcat în ultimul minut al meciului de către Hanus.

Vă reamintim că în prima etapă a noului sezon echipa noastră a învins în deplasare Europa Alba Iulia, cu scorul de 0 la 2.