Rezultate de excepție pentru Asociația ”Nomad Kayak” din Satu Mare la Campionatul Național de caiac-canoe, organizat la Pitești. Iuhasz Ingrid, sportiva care a concurat în culorile asociației sătmărene, s-a clasat printre primii zece concurenți din țară.

Potrivit celor declarate de președintele Asociației ”Nomad Kayak”, Rajmond Molnar ”Campionatul Național de la Pitești este cel mai important concurs pentru cei care practică caiac-canoe în România. La competiția care a avut loc în perioada 31 iulie – 2 august, au participat concurenți de la 35 de asociații din țară. Nomad Kayak a fost reprezentată de Iuhasz Ingrid care, la categoria ”viteză juniori” a obținut locul VI pe distanța de 200 m și locul VII la 500 m”.

Un Comentariu la "Iuhasz Ingrid s-a întors cu rezultate bune de la Campionatul Național de caiac-canoe"