Dansatorii de la Royal Dance Club au excelat la concursul de la Baia Sprie

Royal Dance Club a participat sâmbătă,5 mai, la Baia Sprie la concursul național de dans sportiv ”Cupa Spria Top Dance” unde sportivii noștri au obținut cinci medalii de aur, șapte de argint, două de bronz și alte trei perechi s-au calificat in finalele concursului.

La a doua ediție a concursului național de dans sportiv ”Cupa Spria Top Dance” au participat peste 200 perechi din țară iar Ovidiu Ignat a fost invitat ca arbitru la această competiție. Perechile de la Royal Dance Club au obținut următoarele rezultate la diferite categorii de vârstă și clasă:

Cristian Pușcaș – Varga Adrienn: locul I la Open Basic Latino, vârsta16-35 ani

Bogdan Chilian – Diana Varga: locul I la Open Basic Standard, vârsta 12 -15 ani

Rareș Avram – Silvia Săvianu: locul I la Open Basic Standard și locul III la Open Basic Latino, vârsta 16-35 ani

Alex Pandi – Cristian Roman: locul I la Hobby 12-15 ani

David Borota – Amalia Simion: locul I la Neoficial, 10-12 ani

Ciprian Marița – Nadia Nyiki: locul II la clasa D, vârsta 6-11ani

David Mascculic – Iris Roatiș: locul II la clasa D, vârsta 12-15 ani

Raul Koskocsak – Valentian Pop: locul II la clasa D Latino și locul IV la clasa D Standard, vârsta 16-35 ani

Mihnea Bota – Anamaria Dan: locul II la clasa E, 12-13 ani

Luca Medieșan – Ioana Lazăr: locul II la clasa E, 14-15 ani

Horvath Mark – Larisa Botiș: locul II la Neoficial, vârsta 6-9 ani

Denisa Bot locul II la solo fete ”cha cha”, vârsta 10-11 ani

Denis Coșarcă – Cerasela Torja: locul III la Hobby, vârsta 6-11 ani

Raul Olah – Andrea Cotan: locul IV la Neoficial, vârsta 10 -12 ani

Laurențiu Ocian – Oana Jagher: locul V la Open Latino, vârsta 12-15 ani.

Meritul aparține atât sportivilor cât și antrenorilor Ovidiu Ignat, Mikle Cristian Cordea și Marius Iepure.