Gloria II Bistriţa – Olimpia Satu Mare: 0-1

Elevii lui Tibi Csik şi Ioan „Lulu” Dragomir s-au impus astăzi, 4 mai, în faţa Gloriei II Bistriţa cu scorul de 0 la 1. Meciul a avut loc pe terenul bistriţenilor, de la ora 18.00.

Echipa noastră a dominat clar partida de astăzi, însă victoria cucerită nu reduce diferenţa de puncte dintre Olimpia Satu Mare şi Corona, deoarece braşovenii au reuşit să îngenuncheze Unirea Ungheni, învingându-i cu scorul de 1-3.

Autorul golului care a adus victoria echipei noastre este Dănilă care, primind mingea de la Gavrilescu a şutat direct în poarta bistriţenilor. După golul reuşit de Dănilă urmează o serie de ocazii ratate, mingea parcă refuzând să intre în poarta gazdelor. Dar cea mai mare ratare a meciului aparţine lui Botoş care nimereşte bara transversă a porţii executând în minutul 88 al partidei un penalty dictat de arbitru, după un fault la Zsiga.


Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.