CSM Târgovişte – CSM Satu Mare: 70-62

Deşi au jucat excelent elevele lui Dan Fleşeriu nu au reuşit să se impună nici în meciul al doilea al finalei Diviziei A la baschet feminin. CSM Târgovişte şi-a adjudecat astăzi, 4 mai, cea de-a doua victorie (după prelungiri) cu scorul de 70 la 62.

Meciul a fost unul extrem de disputat astfel încât la finalul celor patru sferturi de joc (18-14, 11-15, 13-14, 14-13), cele două finaliste erau la egalitate: 56 la 56. Pentru a desemna câştigătoarea partidei a fost nevoie de o repriză suplimentară la finalul căreia gazdele au reuşit să ne depăşească cu scorul de 14 la 6.

După primele două meciuri CSM Târgovişte conduce cu 2 la 0, însă duelul continuă joi, 10 mai, de această dată la Satu Mare şi … cred că nu mai trebuie spus că avem nevoie de victorie deoarece în cazul unui nou eşec, echipa din Târgovişte câştigă finala Diviziei A la baschet feminin.