Handbal masculin: HC Odorhei – CSM Satu Mare 37 la 32

Handbaliştii de la CSM Satu Mare au pierdut astăzi, 20 aprilie, în deplasare, în faţa HC Odorhei.

Cu toate că la începutul meciului băieţii noştri au condus cu scorul de 0 la 3, gazdele au reuşit să egaleze şi apoi să depăşească la puncte CSM-ul. La pauză tabela de marcaj arăta scorul de 15 la 18, în favoarea gazdelor. CSM a reuşit să egaleze în minutul 45 al partidei, când scorul era de 25 la 25. Apoi meciul a decurs în favoarea gazdelor care, au reuşit să îngenuncheze echipa noastră, învingând CSM Satu Mare cu 32 la 37.

Potrivit specialiştilor eşecul înregistrat astăzi, reduce considerabil şansele echipei noastre de a se menţine în Liga Naţională, mai ales că următoarele meciuri se arată extrem de dificile. În următoarele patru etape, CSM Satu Mare va avea de luptat împotriva unor adversari redutabili precum: Dinamo Călăraşi, Bucovina Suceava, Ştiinţa Bacău şi Poli Timişoara.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.