Corona Braşov – FC Olimpia Satu Mare: 1-0

Olimpia Satu Mare se întoarce acasă învinsă de la Braşov după ce Ene a reuşit să marcheze singurul gol al partidei spre finalul meciului. Întâlnirea a avut loc de la ora 17.00, pe stadionul Carpaţi din Braşov.

Rezultatul partidei face ca braşovenii să-şi consolideze poziţia de lideri ai seriei şi implicit să reducă şansele echipei noastre de a promova în Liga a II-a. Cu toate că a reuşit să facă faţă presiunii gazdelor, spre finalul meciului apărarea echipei sătmărene a cedat iar Ene, reuşind să treacă de jucătorii noştri a trimis mingea cu capul în poarta apărată de Şuta.

Vă reamintim că în turul campionatului Olimpia Satu Mare a învins Corona Braşov cu un gol marcat în minutul 10, de Florin Mureşan. În urma înfrângerii suferite astăzi, echipa noastră se află pe locul II, iar Corona Braşov rămâne lidera seriei.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.